Aga Gabinet Kosmetyczny

 Blomdahl - przekłuwanie uszu i nosa

UMÓW WIZYTĘ

gabinet kosmetyczny, Książenie, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki, Brwinów, GenFactor, Lycon, wosk, depilacja, pielęgnacja, masaż liftingujący

cennik

Hipoalergiczna biżuteria Blomdahl 

Plastik Medyczny

Naturalny Tytan

Srebrny Tytan 

Czarny Tytan 

Biżuteria Blomdahl wykonana jest z przyjaznych skórze materiałów:

 • Plastiku Medycznego (0% niklu)
 • Czystego Tytanu Medycznego

Czysty Tytan Medyczny zawiera 10 000 razy mniej niklu niż dopuszcza to dyrektywa Unii Europejskiej, oraz 1000 razy mniej niklu niż stal chirurgiczna.

Hipoalergiczne kolczyki Blomdahl polecane są osobą, które chcą mieć pewność, że ich noszenie nie przyczyni się do powstania alergii na nikiel. Biżuteria Blomdahl może być noszona przez osoby u których występuje już alergia na nikiel, złoto lub inne metale i nie mogą nosić żadnych kolczyków ze względu na pojawiający się uciążliwy ból i swędzenie. Firma Blomdahl stosuje Higieniczne Opakowanie, dostarczając kolczyki w sterylnym pudełeczku zabezpieczonym etykietą, dzięki temu jesteś pierwszą osobą która dotknie Twojej nowej biżuterii.

Wyroby Blomdahl projektowane i produkowane są w Szwecji, dzięki czemu cały proces produkcyjny jest w pełni kontrolowany. Począwszy od dostawców surowców, poprzez produkcję, pakowanie gotowych produktów, aż po dostawę biżuterii do salonów kosmetycznych. Sprawdzane i rejestrowane są wszystkie dane, dzięki temu firma może zagwarantować, że biżuteria jest bezpieczna dla Twojej skóry.

Biżuteria Blomdahl to oryginalny styl, elegancja, wyszukane wzory, przyozdobione perłami i kryształami, które dodają uroku każdej kobiecie.

Pamiętaj w  6 tygodniu od przekłucia koniecznie zmień kolczyki przekłuciowe na kolczyki hipoalergiczne Blomdahl z cieńszym sztyftem.

ZADBAJ O WSPANIAŁY WYGLĄD BIŻUTERII BLOMDAHL

· Dbając o swoją biżuterię hipoalergiczną, sprawisz, że dłużej będzie pięknie wyglądała.

· Zdejmuj swoją biżuterię zawsze przed kąpielą. Uważaj, aby nie zabrudzić biżuterii kosmetykami do makijażu, lakierem do włosów, alkoholem czy innymi środkami chemicznymi.

· Przemywaj kolczyki wodą z mydłem, tak często jak to możliwe, dzięki czemu zachowasz ich blask. W przypadku kolczyków z plastiku medycznego zatyczka na czystym sztyfcie trzyma się zdecydowanie mocniej.

· Kolczyki wykonane z plastiku medycznego są bardzo wytrzymałe. Jednakże przy czyszczeniu, należy uważać na bardziej delikatne części, takie jak: sztyfty, haczyki, wisiorki.

· W przypadku tytanowych kolczyków, przed ich założeniem delikatnie ściśnij zatyczkę, aby tytanowe sztyfty kolczyków zabezpieczyć przed przypadkowym wypadnięciem z ucha.

 to system medycznego przekłuwania obu uszu jednocześnie, dzięki któremu  metoda Blomdahl jest szybsza, bezpieczniejsza i bardziej komfortowa dla dziecka.

Firma otrzymała certyfikat potwierdzający stosowanie norm obowiązujących przy produkcji wyrobów medycznych ISO 13485.

Bezpieczny sposób na przekłucie uszu

Twoje zdrowie oraz zdrowie Twojej skóry jest najważniejsze dlatego używamy wyłącznie sterylnych produktów, stosujemy bezpieczne metody przekłuwania oraz przyjazną skórze biżuterię.

Mając na uwadze dobro dzieci,  firma Blomdahl opracowała medyczny system przekłuwania obu uszu jednocześnie, który przyspiesza proces przekłuwania, nie tracąc nic na bezpieczeństwie zabiegu.

 

Sterylnie i bezpiecznie

Metoda medycznego przekłuwania uszu została opracowana z uwzględnieniem zasad nowoczesnej aseptyki stosowanej w służbie zdrowia, tak aby nie dopuścić podczas zabiegu do infekcji. Sterylna metoda daje gwarancję, że zabieg przekłuwania jest higieniczny i bezpieczny.

 

Przyjazne dla skóry materiały, nawet dla osób z alergią

Kolczyki do przekłuwania uszu zostały opracowane po konsultacjach z lekarzami dermatologami. Kolczyki Blomdahl mogą być również noszone przez osoby, które mają już jakąś alergię, ponieważ są wykonane z plastiku medycznego z zerową (0%) zawartością niklu lub z czystego tytanu medycznego.

Dzięki współpracy z dermatologami ze Szpitala Uniwersyteckiego Skan w Mamo w Szwecji firma jest na bieżąco informowana o wynikach badań nad toksycznością różnych materiałów. Pozwala to Blomdahl dobierać bezpiecznie materiały do produkcji biżuterii. W biżuterii oprócz niklu mogą występować również inne alergeny, takie jak kobalt, złoto, chrom, pallad, żywice epoksydowe i akryl, dodatkowo w jej składzie mogą wystąpi substancje toksyczne takie jak ołów i kadm, oraz substancje rakotwórcze np, formaldehyd.

Część ozdobna kolczyka, która nie ma bezpośredniej styczności z ciałem, może być platerowana w kolorze złota lub srebra.

Blomdahl do produkcji biżuterii stosuje wyłącznie staranie dobrane materiały :

 • czysty plastik medyczny
 • czysty tytan medyczny

 

Zalety Blomdahl:

 • nie narażanie dzieci i dorosłych na działanie wyrobów zawierających nikiel,
 • przekłucie obydwoje uszu odbywa się równocześnie
 • szybkie gojenie - opatentowana zatyczka która umożliwia cyrkulację powietrza w miejscu przekłucia
 • sterylna kaseta Blomdahl, w której umieszczone są kolczyk i zatyczka
 • grubsze sztyft kolczyka do przekłuwania - wymiana kolczyka w szóstym tygodniu od przekłucia odbywa się bez narażania delikatnych ścianek dziurki na podrażnienie i infekcję
 • biżuteria przyjazna dla skóry (hipoalergiczna) pozbawiona niklu - ranka po przekłuciu goi się ponad rok i w tym czasie zagrożenie wystąpienia alergii na nikiel jest największa.Złoty Tytan - rozwiązanie dla osób które nie mogą nosić złota, widoczna część kolczyka pokryta jest platerem w kolorze złota, pozostała część która ma bezpośredni kontakt ze skórą wykonana jest z czystego tytanu klasy medycznej, podobnie wykonane są kolczyki w kolorze srebra - Srebrny Tytan

 

Przeciwskazania do zabiegu:

 • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze
 • choroby nowotworowe
 • ciężkie choroby układu krążenia i nerek
 • niewyrównana cukrzyca
 • padaczka
 • terapia lekami przeciwzakrzepowymi (np. Kwas acetylosalicylowy, heparyna, acenokumarol)
 • zaburzenia krzepnięcia
 • tendencja do powstawania bliznowców
 • ciąża

Zalecenia pielęgnacyjne po zabiegu:

 • nigdy nie dotykaj uszu brudnymi rękoma. Dokładnie przemywaj uszy w miejscu przekłucia (z obu stron) dwa razy dziennie. Nie wyjmuj kolczyków z uszu podczas mycia.
 • Podczas kąpieli lub mycia włosów, przemyj uszy mydłem w płynie/ szamponem. Następnie, dokładnie spłucz pod bieżącą wodą i osusz jednorazowymi chusteczkami higienicznymi.
 • Dodatkowo wskazane jest przemywanie uszu wacikami Blomdahl Piercing Aftercare, które są łagodne dla skóry. Waciki umożliwiają oczyszczenie przestrzeni pomiędzy kolczykiem/zatyczką a twoim uchem. Użyj nowego wacika dla każdego ucha. Uwaga! Nie wolno przemywać alkoholem.
 • Pamiętaj, aby miejsce przekłucia i jego okolice były zawsze czyste, suche i miały dostęp powietrza.
 • Zasłaniaj uszy kiedy używasz lakieru lub farby do włosów, perfum, itp.
 • Zachowaj szczególną ostrożność podczas zakładania lub zdejmowania ubrań przez głowę tak, aby nie zahaczyć o kolczyk.
 • Zalecenia dotyczące kąpieli w basenie, jeziorze, lub morzu: unikaj kąpieli tak długo jak to możliwe, pływając nie zanurzaj głowy. Po wyjściu z wody, przemyj uszy mydłem w płynie lub wacikami Piercing Aftercare.
 • W szóstym tygodniu od przekłucia uszu (chrząstka – w 12-tym tygodniu) koniecznie należy zmienić kolczyki przekłuciowe na kolczyki hipoalergiczne Blomdahl z cieńszym sztyftem.
 • Dokładnie umyj ręce i płatki uszu. Jedną ręką przytrzymaj część biżuteryjną (od frontu), drugą ręką przekręć zapinkę, aż wyczujesz, że się poluzowała. Przekręć w druga stronę, zdejmij zapinkę, wyjmij kolczyk i załóż nowy.
 • Uszy po przekłuciu goją się rok. W związku z tym, pamiętaj żeby nosić kolczyki nieprzerwanie przez pierwszy rok po przekłuciu uszu (przez pierwsze sześć tygodni kolczyki przekłuciowe Blomdahl a następnie kolczyki hipoalergiczne Blomdahl z cieńszym sztyftem). W przeciwnym razie, dziurki się skurczą i zarosną.
 • Zachowaj szczególną ostrożność podczas zmiany kolczyków. Skóra wewnątrz dziurek jest cienka i delikatna. Łatwo ją uszkodzić i wywołać zakażenie. Dlatego zawsze trzeba umyć ręce przed zmianą i regularnie myć kolczyki wodą z mydłem. Upewnij się również, że płatki uszu są czyste i suche. Jeżeli nosisz kolczyki z zatyczkami, to zwróć uwagę, aby zatyczka nie była dociśnięta do płatka ucha.
 • Ryzyko rozwoju alergii kontaktowych (m. in. alergii na nikiel) jest największe w pierwszym roku po przekłuciu. Dlatego tak ważne jest, aby w tym czasie nosić hipoalergiczne kolczyki Blomdahl.
fb,
istagram,

UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 695 809 807  lub umów się online:

aga.gabinetkosmetyczny@gmail.com

Łąkowa 73 Milanówek

Złoty Tytan 

Złoty Tytan