Zabieg depilacji laserowej polega emitowaniu  światła, które pochłaniane jest przez  barwnik włosa (melaninę) w trzonie włosa i mieszku włosowym, następnie przekształca się w ciepło, zwiększając temperaturę mieszka włosowego i powodując tym samym jego uszkodzenie. Połączenie trzech technik laserowych o różnych długościach fal (laser aleksandrytowy 755nm, laser diodowy 808 nm, laser neodymowoyagowy 1064 nm) pozwala dotrzeć do każdego rodzaju włosów które są aktualnie w fazie wzrostu (anagen).

Zabieg zazwyczaj wykonujemy w serii od 5-10 zabiegów w odstępach od 4-12 tygodni.

Depilacja Laserowa

Depilacja 

fb,
istagram,

UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 695 809 807  lub umów się online:

aga.gabinetkosmetyczny@gmail.com

Łąkowa 73 Milanówek

Depilacja Lycon

woski komponowane z najwyższej jakości żywic naturalnych, wosku pszczelego, w połączeniu z zastosowaniem pobudzającej zmysły aromaterapii, zapewniają doskonałe rezultaty, usuwając uporczywe włoski o długości nawet 1 mm. Dzięki niskiej temperaturze topnienia, elastyczności i delikatności zapewniają pielęgnację nawet najbardziej wrażliwej skóry. 
System depilacji Lycon to delikatność, skuteczność i precyzja. 
 
Przeciwskazania:
 
łuszczyca, rybia łuska, wysypka, podrażnienie lub atpowe zapalenie skóry, 
zabiegi medycny estetycznej takie jak wypełnienia kwasem hialuronowym, nici, czy toksyna botulinowa - czekamy do momentu całkowitego zagojenia,
zabiegi kosmetyczne takie jak  peelingi chemiczne, kwasy AHA, mikrodermabrazja, 
kuracja Roaccutane, Retin A  należy odczekać minimum  6 miesięcy od zakończenia  leczenia
ciążą - 1 trymestr , złe samopoczucie, lub zagrożenie ciąży,  
zaawansowana ciąża 7 -9 miesiąc pierwsza depilacja skóry intymnej 
skóra nadmiernie wrażliwa z oparzeniem słonecznym, spierzchnięta 
miejsca na skórze nie depilujemy gdy występują żylaki, siniaki, świeże blizny, skaleczenia, otarcia, strupy, brodawki, pieprzyki, włókniaki, owłosiony pieprzyk, 
 
Pielęgnacja pozabiegowa:
 
nie wolno pływać do czasu zniknięcia zaczerwienienia
nie wolno zażywć gorących kąpieli oraz kąpieli słonecznych czy solarium,
nie stosować produktów samoopalających do czasu zniknięcia zaczerwienienia
nie złuszczać obszarów poddanych depilacji woskiem do 72 godzin po zaiegu.

Aga Gabinet Kosmetyczny

Depilacja

IPL - Intense Pulse Light

intensywne źródło światła -  wiązka promieni świetlnych, które mają  różną długość i  są rozproszone, dzięki temu  docierają do różnych warstw skóry. 
Działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, mając na celu zniszczenie mieszka włosowego.  
Zjawisko selektywnej termolizy polega na kierowaniu energii świetlnej na chromofory (cząsteczki pochłaniające światło) zawarte w tkankach (hemoglobina, melanina) bez oddziaływania na sąsiednie struktury. 
Melanina występuje w melanocytach naskórka i mieszka włosowego, ilość melaniny we włosie jest podobna u każdego człowieka, są dwa rodzaje melaniny: eumelanina - barwnik ciemny, brązowy i feomelanina - barwnik jasny, czerwonożółty.
Hemoglobina obecna jest w czerwonych krwinkach, a co za tym idzie w naczyniach krwionośnych.
Melanina pochłania energię świetlną, która zostaje przekształcona w energię cieplną i uszkadza mieszki włosowe przez koagulację ich komórek aż do całkowitej utraty aktywności biologicznej (kreatyny czyli białka odpowiedzialnego za odżywianie włosa).
 
Skuteczność depilacji
zależy od koncentracji melaniny w mieszku włosowym, fazy rozwoju włosa (najbardziej odpowiednią fazą jest Anagen - faza wzrostu w tym okresie włos posiada największą grubość i najwięcej barwnika), wieku i płci (wiek i profil hormonalny wpływa na skuteczność depilacji - u mężczyzn z uwagi na obecność androgenów depilacja przebiega trudniej i wymaga większej ilości zabiegów, owłosienie pojawiające się w wyniku zmian hormonalnych jest bardzo trudne do usunięcia, a nawet czasami niemożliwe spowodowane jest to tym iż cebulka takiego włosa jest umiejscowiona dużo głębiej w skórze), fototypu skóry.
 
Przeciwwskazania:
 
ciąża , karmienie piersią, przewlekłe choroby skóry takie jak bielactwo, łuszczyca (aktywna faza), nadwrażliwość na światło, infekcje choroby skóry jak opryszczka, łuszczyca, liszaj płaski lub zmiany ropne, opalenizna (1 miesiąc), samoopalacz (przestać używać na 2 tygodnie przed zabiegiem), leki światło uczulające, zioła (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, herbatki ziołowe), odchudzające/przeczyszczające (przerwać kurację 3 tygodnie przed zabiegiem), schorzenia takie jak cukrzyca (niewyrównana), epilepsja, leczenie retinolami (zabieg można wykonać po 6 miesiącach od zakończenia leczenia), nowotworowe i przed nowotworowe zmiany barwnikowe i skórne, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, skłonność do powstawania bliznowców, metalowe implanty w obszarze zabiegowym (aparaty na zęby), peeling (przestać na 1 tydzień przed zabiegiem), głęboki peeling chemiczny w ciągu ostatnich 3 miesięcy, przyjmowanie witaminy A (przestać używać 5 dni przed zabiegiem), depilacja, wyrywanie pesetą, wosk - przestać stosować 1 miesiąc przed zabiegiem epilacji), rozrusznik serca.
 
Zalecenia pozabiegowe:
 
należy unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych,
zaleca się przez okres 2 tygodni stosowania kremu z filtrem SPF 50 lub silniejszym,
pierwsze 24-48 godzin po zabiegu nie powinno się golić i używać dezodorantów.
 
Częstotliwość zabiegów co 4-6 tygodni

UMÓW WIZYTĘ

gabinet kosmetyczny, Książenie, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki, Brwinów, GenFactor, Lycon, wosk, depilacja, pielęgnacja, masaż liftingujący